Rada Moravskoslezského kraje na své schůzi konané dne 29. 1. 2019 usnesením č. 55/4954 rozhodla přerušit příjem nových uživatelů v příspěvkové organizaci Domov Březiny ode dne 1. 2. 2019 až do doby, než dojde ke snížení počtu stávajících uživatelů na počet odpovídající velikosti kapacity (možnostem) náhradního ubytování.

Domov Březiny připravuje transformaci ubytovacích kapacit. Některé pavilony budou demolovány a nahrazeny novými, abychom splnili požadované ubytovací standarty a mohli poskytovat ještě kvalitnější služby. Naším záměrem je poskytovat sociální službu cílové skupině Domov se zvláštním režimem. Po ukončení transformace nebude již služba Domov pro seniory v Domově Březiny poskytována.

Více informací naleznete zde.

K Mezinárodnímu dni žen si pro naše seniorky připravily vystoupení děti z Mateřské školky v Petřvaldě. Děti přednesly básničky, zazpívaly, zatancovaly a předaly seniorkám vlastnoručně vyrobené kytičky. K svátku žen přišli seniorkám také přát pevné zdraví a spokojenost ředitel domova Ing. Pavel Zelek a starosta Petřvaldu Ing. Jiří Lukša s místostarostou Ing. Petrem Dvořáčkem, kteří předali ženám krásný žlutý tulipán. Atmosféra byla velmi příjemná.

mdz1   mdz2

mdz3   mdz4

 

Na přání našich uživatelek jsme navštívili cukrárnu Magnolii v Orlové. Seniorky si dopřály výborný zákusek a kávu. Vzhledem k chladnému počasí přišlo vhod i něco malého na zahřátí, a v příjemném prostředí tak strávily dopoledne.

cukr p3   cukr p3 1

 

Paní Heczková a paní Šimáková oslavily společně své narozeniny. Ke slavnostnímu stolu přizvaly své spolubydlící a pana ředitele. Byly předány dárky a kytice, které udělaly oslavenkyním velkou radost. Po přípitku zazněly oblíbené písničky našich uživatelek. Uživatelkám přejeme hodně štěstí a zdraví.

Oslava p3 1   Oslava p3 2

Oslava p3 3

Plesovou sezonu jsme  v domově tradičně ukončili masopustním posezením. Seniorky za pomoci pracovnic připravily na posezení občerstvení. Usmažily bramborové placky a upekly tvarohové a ořechové koláče. Nechybělo ani dobře vychlazené pivečko. Pracovnice se převlékly do masek a připomněly seniorům masopustní zvyky a tradice. Senioři měli možnost se vyfotit s pracovnicemi v masce, s medvědem, v královské koruně, paruce s kloboukem nebo ve veselých brýlích. Všichni se velmi dobře bavili, hodovali, zpívali a tancovali.

masopust1  masopust9

masopust3   masopust4

masopust5   masopust6

masopust7   masopust8

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii "Masopust 2019".

 

Tradiční domovský ples pro uživatele a jejich rodinné příslušníky se letos uskutečnil ve středu 27. 2. 2019 a ve čtvrtek 28. 2. 2019. K poslechu a tanci nám hrála živá hudba DuoVox (pan Kubátko a slečna Letochová z Dětmarovic). Společně jsme ochutnali výborné občerstvení a zúčastnili se bohaté tomboly. Tombola byla připravena z darů štědrých sponzorů, kterým tímto děkujeme.

ples2019 2   ples2019 5

Více fotografií naleznete ve fotogalerii ,,Ples 2019".

Pravidelně každý čtvrtek hrajeme s našimi seniory tiché kuželky. Trénujeme na turnaj, který pravidelně pořádáme na našem odděleni P2.

kuelky 1   kuelky 3

Více fotografií naleznete ve fotogalerii ,,Kuželky".