Nabízíme možnost kontaktu prostřednictvím sociálních sítí, Domov Březiny má k dispozici tablety pro hovory s nejbližšími.  Spojení je možné navázat prostřednictvím Vašeho mobilního telefonu, tabletu nebo počítače přes aplikaci WhatsApp nebo Messenger. Pokud chcete tuto možnost využít, kontaktujte prosím naše vedoucí oddělení, které Vám tuto službu rády zprostředkují.

 

Vzhledem k epidemiologické situaci je s okamžitou platností

v Domově Březiny p.o. vyhlášen

 

ZÁKAZ NÁVŠTĚV

 

Na základě výjimky  návštěvy mohou probíhat u uživatelů sociálních služeb s omezenou svéprávností, u uživatelů, kde to vyžaduje jejich psychický stav či sociální situace a u uživatelů sociálních služeb v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění. Výjimku uděluje ředitel domova Ing. Pavel Zelek.

 

Pokladna je pro veřejnost otevřena každou  středu  od 10,00h do 15,00h

Rada Moravskoslezského kraje na své schůzi konané dne 29. 1. 2019 usnesením č. 55/4954 rozhodla přerušit příjem nových uživatelů v příspěvkové organizaci Domov Březiny ode dne 1. 2. 2019 až do doby, než dojde ke snížení počtu stávajících uživatelů na počet odpovídající velikosti kapacity (možnostem) náhradního ubytování.

Domov Březiny připravuje transformaci ubytovacích kapacit. Některé pavilony budou demolovány a nahrazeny novými, abychom splnili požadované ubytovací standarty a mohli poskytovat ještě kvalitnější služby. Naším záměrem je poskytovat sociální službu cílové skupině Domov se zvláštním režimem. Po ukončení transformace nebude již služba Domov pro seniory v Domově Březiny poskytována.

Letošní září se opravdu vydařilo. Sluneční paprsky pěkně hřály a naši senioři toho využili při posezení nebo cvičení jógy ve venkovním areálu domova. Snažili se načerpat energii před dlouhou a chladnou zimou.

 

venkovn posezen a joga 1   venkovn posezen a joga 2

 

Volný čas využili ke zkrášlení terasy podzimními květy. Sázeli vřesy a chryzantémy a při té příležitosti si přesazovali i květiny, které mají na pokoji a pečují o ně.

 

kytky P3 2   kytky P3 3

 

K oblíbeným činnostem patří pečení, při kterém využívají tradiční sezónní suroviny. Napekli například slaný cuketový koláč, uvařili pudink a ozdobili jej hroznovým vínem, zpracovávali jablka, ze kterých si upekli závin.

 

peen P3 4   peen P3 8

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Podzim v domově".

Možnost účastnit se voleb využili i někteří naši senioři. Volební komise k nám do domova dorazila v pátek 2.10.2020 po 14. hodině. Byla připravena volební místnost a všichni účastníci dodržovali nařízená protiepidemická opatření. Senioři se na tuto událost zodpovědně připravovali, aby u voleb měli zcela jasno. Vedli diskuze o tom, podle jakých kritérii budou volit a kteří kandidáti či strana bude nejlepší.

volby 2020 2   volby 2020 4

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Volby 2020".

 

S příchodem podzimu se na zahrádkách začínají objevovat dýně. Proto jsme zapojili naše uživatele dne 15. 9. 2020 do výroby marmelády. Nakoupili jsme vše potřebné a v naší kuchyňce jsme spolu s některými uživateli z našeho oddělení krájeli a dlabali dýni, strouhali jablka nebo jen tak poslouchali hudbu a popíjeli capuccino. Dobrá nálada nám nechyběla a všichni už se těšíme na naši společnou marmeládu.

marmelda 3   marmelda 6

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Dýňová marmeláda".

V měsíci září oslavila krásné životní jubileum 85 let paní Ludmila Holubová. Popřát a předat krásnou kytičku přišel spolu se zaměstnanci ředitel domova Ing. Pavel Zelek. Oslavenkyni přejeme do dalších let hlavně pevné zdraví, spokojenost a stále dobrou náladu.

Holubov 1   Holubov 2

Společně se seniory jsme se rozhodli využít nabídku projektu  Objevuj Moravskoslezský kraj zdarma a navštívili jsme Zoo Ostrava. Senioři sledovali zvířata v ohradách a také se byli podívat na některé do vnitřních pavilonů. K odpočinku využívali lavičky, které jsou umístěny tak, aby návštěvníci mohli pozorovat zvířata v jejich výběhu.  Využili také možnosti občerstvení, kde si pochutnali např. na klobáse, langoši a kávě se sladkým Donutem. Počasí nám přálo a v ZOO se seniorům líbilo. Rádi se zde vrací. V rámci projektu Objevuj Moravskoslezský kraj  využijeme určitě další nabídky. 

zoo1  zoo2

Více fotografií ve Fotogalerii "ZOO Ostrava 2020".