Ve čtvrtek 22. 2. 2024 se konal pro seniory z O1 ples s perlovou tématikou. Předem jsme společně se seniory nakoupili dekorace na výzdobu a ceny do tomboly. Ženy si pořídily perlové doplňky, čelenky, náhrdelníky a spony do vlasů. Po nákupu potřebných věcí na ples jsme poseděli na dobré kávě v pizzerii Alfrédo. Den před samotným plesem jsme vyzdobili prostor, kde plánovaná společenská akce bude probíhat.

Perlový ples byl zahájen přípitkem šumivým vínem. Poté naši pánové vyzvali přítomné dámy k tanci, kde si společně zatančili Valčík.  Bylo připraveno bohaté občerstvení, kde se podávaly chlebíčky, koláče a zákusky. Součástí plesu byla také bohatá tombola. Všichni senioři získaly pěknou cenu, která jim udělala velkou radost. Zábava byla v plném proudu, tancovalo se, zpívalo a vládla dobrá nálada.

ples1  ples2

Více fotografiií ve Fotogalerii "Ples 2024 - O1".

Ve středu 21. 2. 2024 proběhl na O3 ples ve stylu „POLICEJNÍ AKADEMIE“, na jehož výzdobě se podíleli s radostí i uživatelé. Úvodní program zahájil zaměstnanec městské policie Orlová. Přednáška byla o práci městské policie v terénu. Uživatelé měli možnost klást dotazy čehož hojně využili.

Poté následoval zábavný program – humorné scénky, který si připravily zaměstnankyně O3 na dané téma a chybět nesměl tanec, do kterého se uživatelé s chutí zapojili.

Všichni si pochutnali na domácích langoších a zákuscích zajištěných kuchyní. Závěr plesu byl ukončen bohatou tombolou. Každý z uživatelů si odnesl svou cenu. Uživatelé si z plesu odnesli spoustu dojmů, které si navzájem sdělovali ještě následující den.

 

ples O3 11   ples O3 8

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Ples O3 2024".

Dne 16. 2. 2024 bylo venku krásné jarní počasí, čehož jsme využili k procházce, během které jsme se zastavili do Pizzerie Alfredo, kde jsme si dali ve venkovním posezení kávu, čaj s rumem nebo pivo. Na procházce nám dělali společnost psí kamarádi Baky a Max.

pizza 1   pizza 2   pizerie O3 1

 

Dne 14. 2. 2024 jsme s našimi seniory uspořádali Valentýnskou kavárnu. Povídali jsme si o tomto svátku a jeho historii. Nechybělo bohaté občerstvení, káva a pro pány pivo. Na kavárně jsme poslouchali písničky na přání, zejména lidové a trempské.

Valentn O2   Valentn O2 2

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Valentýnská kavárna O2"

 

O týden později nás čekal každoroční ples, který je pořádán už od roku 1975, kdy byl Domov založen.

Tentokrát jsme si připravili pro naše seniory ,,Retro ples“ ve stylu 30. a 60. let. Samotné přípravy trvaly asi 10 dní, kdy naše seniorky stříhaly a lepily různé rekvizity. Celou místnost jsme těmito doplňky potom vyzdobily. Na plese nechybělo bohaté občerstvení formou koláčů, řízků, pochutin, kávy a lahví sektu. Vrchol večera byla tradiční tombola, kde uživatelé vyhrávali zajímavé ceny. Jako kulturní vložku jsme si se zaměstnanci připravili foto koutek, kde se uživatelé fotili. K dispozici měli různé rekvizity - boa, cylindry, doplňky k oblečení a podobně. Nechyběl ani tanec s uživateli a hudbou šedesátých let. Všem se tato akce moc líbila.

Ples O2 5   Ples O2 4

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Retro ples O2".

Ve čtvrtek 15. 2. 2024 oslavila životní jubileum 80 let naše paní Mgr. Irena Mannová. Za pomoci aktivizačních pracovnic připravila pro své hosty bohaté občerstvení  v podobě zákusku s kávou a chlebíčků. K přípitku nechybělo víno. Popřát ji  také přišel starosta Města Petřvald Ing. Jiří Lukša s matrikářkou a náš pan ředitel Ing. Pavel Zelek. Oslavenkyně dostala nádherné kytice a dárky od svých hostů. 

  narozeniny1   narozeniny2 

V sobotu 17. 2. 2024 oslavila své 80 narozeniny také paní Mgr. Marie Putková, která si pro své spolubydlící připravila malé pohoštění. Společně si dámy pochutnaly na marlence, zákusku se šlehačkou a kávě. Oslavenkyně od všech dostala narozeninový balíček.

 narozeniny3   narozeniny4

 

Dne 12. 2. jsme se seniory podnikli výlet do Ostravské nově otevřené PAPILONIE. Jakmile jsme vstoupili do tohoto domu, tak jsme byli upozorněni na velké teplo uvnitř. Svlékli jsme kabáty a šli dovnitř. Měli jsme možnost vidět velké množství motýlů různých barev. Také v místnosti létalo různé drobné ptactvo a ve vodním jezírku byly želvy. Motýli nám lítali na hlavu, oblečení i na dolní končetiny. Uživatelům se výlet velmi líbil a pro všechny to byl opravdu velký zážitek.

Motl dm 1   Motl dm 8

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Motýlí dům"

S našimi seniory jsme zavítali v pátek 9.2 na oběd do vyhlášené restaurace Hájenka, která se nachází u Těrlické přehrady. Tato malá hospůdka je známá tím, že si zde můžete vybrat až z dvaceti druhů bramboráků. Naši uživatelé si velmi pochutnali a samozřejmě nechybělo i čepované pivo.

Hjenka O2 2   Hjenka O2 7

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Oběd Hájenka".

Ve středu 7. 2. 2024 naše oddělení přivítalo dobrovolnice z ADRY a jejich hudební uskupení SOUL. Pro naše seniory si připravily bohatý hudební program v podobě muzikoterapie, rytmizování a zpěvu. Z dobrovolnic čišela pozitivní energie a laskavost, kterou předaly našim seniorům, na kterých bylo znát, že vystoupení se jim líbilo a budou se těšit na jejich příští návštěvu.

Adra 5   Adra 6

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Návštěva dobrovolnic z Adry".

Vzhledem k tomu, že se na našem oddělení sešlo více dam, původního povolání paní učitelky, rozhodly se aktivizační pracovnice pro ně připravit společné předčítání z knihy. Aktivizační pracovnice vybraly knihu Dějiny českých zemí od Sámovy říše po vznik České republiky. Každá kapitola zde popisuje příběh jako z pohádky, kde se vypráví o králích, statečných rytířích a spoustě bojů. Jen ty konce nejsou vždy pohádkové. Kniha je doplněna také o nádherné historické obrázky. Každá z dam  nahlas přečetla z knihy dvě kapitoly, které popisovaly například Sámovu říši, Velkou Moravu, Konstatnina s Metodějem, počátky českého státu a Svatého Václava. Společně si tak připoměly část naší české historie. Čtení z knihy se všem zúčastněným líbilo a už se těší na další pokračování. K navození příjemné atmosféry dámy popíjely horkou čokoládu a pochutnávaly si na bábovce.

cteni1  cteni2

Více fotografií ve Fotogalerii "Čtení z knih na O1".

S našimi seniory jsme měsíc leden započali hned sedmi narozeninovými oslavami. Pro každého byl připraven malý dort se svíčkou v podobě muffinu. Společně s personálem jsme každému uživateli poblahopřáli a udělali vzpomínkovou fotografii. Někteří senioři si přáli větší oslavu se svými spolubydlícími s občerstvením, dortem a láhví sektu. Samozřejmě jsme jim přání splnili a udělali oslavu dle jejich představ a požadavků. Také nesmíme zapomenout na pomoc a přípravu občerstvení některých členů rodiny, kteří se oslavy také zúčastnili. Narozeniny jsme oslavily s p. Foltýnem, p. Kramnou, p. Šindelářem, p. Korandovou, p. Sukovou, p. Kljůčikovou a p. Baumgartnerem. Všichni uživatele byli velmi spokojeni.

Narozeniny O2 leden 3   Narozeniny O2 leden 7

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,, Narozeniny O2 leden".