Rada Moravskoslezského kraje na své schůzi konané dne 29. 1. 2019 usnesením č. 55/4954 rozhodla přerušit příjem nových uživatelů v příspěvkové organizaci Domov Březiny ode dne 1. 2. 2019 až do doby, než dojde ke snížení počtu stávajících uživatelů na počet odpovídající velikosti kapacity (možnostem) náhradního ubytování.

Domov Březiny připravuje transformaci ubytovacích kapacit. Některé pavilony budou demolovány a nahrazeny novými, abychom splnili požadované ubytovací standarty a mohli poskytovat ještě kvalitnější služby. Naším záměrem je poskytovat sociální službu cílové skupině Domov se zvláštním režimem. Po ukončení transformace nebude již služba Domov pro seniory v Domově Březiny poskytována.

Pomozte nám udělat radost opuštěným pejskům a kočičkám!

Sbíráme: deky, konzervy, pamlsky, granule, kapsičky, ručníky, misky a hračky.

Sbírka bude probíhat v době od 1. 11. 2019 do 4. 12. 2019. Své dárky můžete nechat na recepci Domova, kde je připraven sběrný koš.

Dárky pojedeme společně s našimi seniory osobně předat dne 5. 12. 2019 do Psího útulku v Orlové - Lazy. Dárky pro kočičky předáme paní Jarce z Orlové, která pečuje o opuštěné kočičky.

Srdečně děkujeme kolektiv P1

kocka   pes

 

Dne 6.11.2019 se v Ostravar Aréně konala mimořádná krasobruslařská show „Fire on Ice“ a naši senioři byli u toho. Program byl věnován legendárnímu československému krasobruslaři Josefu Sabovčíkovi, který bohužel ze zdravotních důvodů zde nevystoupil. I přesto se divákům představilo 9 olympijských medailistů, 9 mistrů světa, 11 evropských šampionů a řada dalších hvězd. Mezi ně patřili nám dobře známí Tomáš Verner, Michal Březina, Eliška Březinová, Alexej Jagudin nebo Adelina Sotnikovová. Seniorům se show velmi líbila, i přesto, že se domů vraceli v pozdních nočních hodinách. Nadšení byli z krasobruslařských výkonů a také ze světelné show, která programu dodala tu správnou atmosféru.    

led 4   led 2

led 5   led 7

led 1   led 3

Venku se ochladilo a naši uživatelé se rozhodli pro návštěvu kina. V doprovodu pracovníků navštívili ve středu 30.10. kino CineStar v Ostravě, kde shlédli novou českou komedii POSLEDNÍ ARISTOKRATKA, která na nás „dýchla“ vánoční atmosférou. Naopak ve čtvrtek, 31.10. jsme zavítali do kina „O“ v Orlové, na českou, typicky letní komedii PŘES PRSTY. Oba filmy se nám velice líbili a doporučujeme je všem, kdo mají rádi český humor.

kino P3 1   kino P3 2

Dne 24. října 2019 se naši senioři zúčastnili již XVII. ročníku kuželkářského turnaje družstev seniorů. Turnaj pořádal Domov pro seniory Havířov, p.o., Středisko Luna. Všichni soutěžící získali medajli a diplom za účast. Připroveno bylo také malé občerstvení. Naši senioři sice v turnaji nezvítězili, ale přesto si toto sportovní odpoledne moc užili. Tímto také děkujeme Středisku Luna za pozvání.

kuzelky1  kuzelky2

kuzelky3  kuzelky4

Naši pánové dostali chuť na čepované pivo a tak jsme se prošli do nedaleké restaurace. Díky krásnému počasí jsme si tak zpříjemnili dopoledne.

 

pivo P2 2   pivo P2 1

Byli jsme pozváni na prohlídku Stanice mladých přírodovědců, která obsahovala povídání o chovu různých druhů zvířectva. Senioři si mohli pohladit tyto zvířata, ale největší respekt naši senioři měli z hada, kterého si mohli dát i kolem krku. Fascinovali je i jiná zvířata, které nikdy neviděli a byli nadšení z krásného dopoledne.

vlet P2 12   vlet P2 7   vlet P2 3

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Stanice mladých přírodovědců".

S blížící se zimou jsme se rozhodly se seniorkami z P1 uklidit zahradu za naší budovou. Společně jsme hrabaly listí, sestříhaly odkvetlé trvalky v záhonech, sesbíraly pozdní plody z naší zahrádky a umyly dřevěné posezení. Dopoledne nám sice nesvítilo sluníčko, ale my se zahřály prací a teplým čajem. Po dobře odvedené práci jsme si pochutnaly na buchtě a chlebíčcích, které jsme si předem připravily. Pár podzimních listů jsme si odložily a  odpoledne jsme je vkládaly do knížek. Vylisované listy budem mít na další naše společné tvoření.

brigada1  brigada2 

brigada5  brigada3

brigada4        brigada6