Rada Moravskoslezského kraje na své schůzi konané dne 29. 1. 2019 usnesením č. 55/4954 rozhodla přerušit příjem nových uživatelů v příspěvkové organizaci Domov Březiny ode dne 1. 2. 2019 až do doby, než dojde ke snížení počtu stávajících uživatelů na počet odpovídající velikosti kapacity (možnostem) náhradního ubytování.

Domov Březiny připravuje transformaci ubytovacích kapacit. Některé pavilony budou demolovány a nahrazeny novými, abychom splnili požadované ubytovací standarty a mohli poskytovat ještě kvalitnější služby. Naším záměrem je poskytovat sociální službu cílové skupině Domov se zvláštním režimem. Po ukončení transformace nebude již služba Domov pro seniory v Domově Březiny poskytována.

V letních měsících pořádáme na oddělení P2 grilování.

Na přání seniorů jsme připravili vaječinu na ohni, párky a karbanátky na grilu. Vzpomínáme na táboráky a zpříjemňujeme si tak odpoledne.

gril 19   gril 19 8

gril 19 2   gril 19 15

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Letní grilování".

Na přání našich seniorů jsme 11. 7. 2019 zavítali do Ostravské ZOO. Senioři byli překvapeni z proměn, kterými ZOO za poslední léta prošla. Obdivovali zvířata, zeleň a nadšení byli z dětí, které si hrály v dětských koutcích. Procházku po ZOO si senioři zpříjemňovali občerstvením. Pochutnali si na koblížcích s kávou nebo bramborácích, které zapili vychlazeným pivečkem. Výlet se vydařil, přálo nám i počasí a všichni byli spokojeni.

Z 19 2   Z 19 3

Z 19 6   Z 19 4

 

Navštívit ZOO v Ostravě chtěli také další naši senioři, a proto jsme ve středu 17. 7. 2019 opět uspořádali výlet do ZOO. Počasí nám přálo, sluníčko bylo velice příjemné a den byl jako malovaný. Senioři si prohlédli expozice zvířat a dopřáli si malé občerstvení. Dokonce jsme se v ZOO náhodně potkali se synem a vnučkou jedné ze seniorek, kteří nás nějakou dobu doprovázeli. Celé dopoledne bylo velice vydařené.

               zoo1                          zoo2

Více fotografii najdete ve Fotogalerii "ZOO Ostrava". 

Paní Marie Poláková oslavila v měsíci červenci krásné životní jubileum 90 let. U této příležitosti ji navštívil ředitel domova, aby jí popřáli do dalších let hlavně pevné zdraví, osobní pohodu a předal krásnou kytičku.

Z 19 1

Mezi oblíbené výlety po okolí patří návštěva cukrárny. 10.7. naši senioři navštívili cukrárnu Magnolii v Orlové. Pochutnali si na zákusku, zmrzlinovém poháru, chybět nesměla kávička nebo vychlazení pivečko.

Z 19 5   Z 19 7

Ve středu 10. 7. 2019 jsme s našimi seniory vyráběli pečený čaj z broskví a jablek. Práce s ovocem všechny bavila. Odpoledne jsme si pak připravili Kinokavárnu u dobrého filmu s Burianem a pojídali popcorn a buchtu.

caj1  caj2

                caj3                          caj4

caj5  caj6

 

 

Naši senioři vyslovili přání, že by se rádi podívali na zámeček do Petrovic. Využili jsme příjemného počasí a 3.7.2018 se výlet uskutečnil. Seniorům se velmi líbil krásně upravený park i celkové prostředí. U kávy si pochutnali na zákusku nebo domácí zmrzlině a k celkové spokojenosti přispěla příjemná obsluha.  

petrovice 1   petrovice 2

petrovice 3   petrovice 4

V úterý 2. 7. 2019 jsme s našimi uživateli z P1 navštívili Těrlicko. Prošli jsme se kolem přehrady a výlet zakončili na občerstvení v Jaškovské krčmě, kde jsme v dobré náladě poseděli u vychlazeného piva a kofoly. Výlet se uživatelům moc líbil.

Trlicko 5   Trlicko 4

Trlicko 7   Trlicko 3

  Trlicko 6    Trlicko 2

Trlicko 1