S ohledem na vzniklou epidemiologickou situaci je v Domově Březiny vyhlášen od 3. 3. 2020 

 

ZÁKAZ NÁVŠTĚV

 

Zákaz platí až do odvolání. Ve vyjímečných případech se lze, po telefonické konzultaci s ředitelem domova Ing. Pavlem Zelkem, dohodnout na krátké návštěvě, předání osobních věcí, apod.  na recepci domova. Děkujeme za pochopení.

Jako většině zařízení i nám chybí roušky a proto jseme se rozhodli přiložit ruku k dílu a naše zaměstnankyně šijí roušky pro své spolupracovnice i uživatele. Aktuálně máme cca 300 roušek a šijeme dál!

korona

Velké poděkování patří všem lidem, kteří sami od sebe donesli do našeho domova již našité roušky. 

MOC DĚKUJEME:

paní Hellerové z Petřvaldu za 32 ks roušek, p. Martinu Maňasovi z ,,Orlová sobě" za 60 ks roušek, p. Starostkové za 72 ks roušek a panu starostovi z Petřvaldu za 100 ks roušek z Pegresu. Děkujeme.

S ohledem na současnou situaci je POKLADNA Domova Březiny, p. o., od 17. 3. 2020 do odvolání UZAVŘENA. Platby za pobyt prosím posílejte na účet 2112545688 / 2700. Variabilní symbol je rodné číslo uživatele.

V případě potřeby vyřízení neodkladné záležitosti týkající se financí nebo plateb za uživatele volejte na recepci Domova Březiny, tel. 596 541 238. Zde zanechte jméno, kontakt a stručný popis záležitosti. Odpovědný pracovník se s Vámi spojí telefonicky a pokusí se vyřešit Váši záležitost.

Rada Moravskoslezského kraje na své schůzi konané dne 29. 1. 2019 usnesením č. 55/4954 rozhodla přerušit příjem nových uživatelů v příspěvkové organizaci Domov Březiny ode dne 1. 2. 2019 až do doby, než dojde ke snížení počtu stávajících uživatelů na počet odpovídající velikosti kapacity (možnostem) náhradního ubytování.

Domov Březiny připravuje transformaci ubytovacích kapacit. Některé pavilony budou demolovány a nahrazeny novými, abychom splnili požadované ubytovací standarty a mohli poskytovat ještě kvalitnější služby. Naším záměrem je poskytovat sociální službu cílové skupině Domov se zvláštním režimem. Po ukončení transformace nebude již služba Domov pro seniory v Domově Březiny poskytována.

Na všech odděleních domova jsme připravili pro naše seniorky kavárny k jejich svátku. Uvařili jsme jim jejich oblíbenou kávu a upekli jsme pro ně i něco sladkého. Přišel jim popřát i pan ředitel a přinesl kytičku pro každou seniorku.

 

md 14   md 4

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,MDŽ 2020".

Naši senioři navazují v domově nová přátelství, která se upevňují na společenských setkáních a jedno takové se uskutečnilo 4.3.2020. Dvě seniorky se rozhodly uspořádat společnou oslavu svých narozenin pro své blízké spolubydlící. V měsíci únoru oslavila životní jubileum 75 let p. Evženie Heczková a 72 let p. Marie Šimáková. S pomocí aktivizační pracovnice Vlaďky připravily pro pozvané občerstvení a chybět nesměl slavnostní přípitek. Na oslavu byl pozván i ředitel domova a ke gratulantům se připojili i zaměstnanci P3. Obě oslavenkyně obdržely krásné květiny a drobné dárky.

Oběma oslavenkyním přejeme do dalších let hodně zdraví, štěstí a osobní pohodu.

 

 narozeniny P3 2

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Oslava narozenin".

V únoru senioři nakoupili v zahradním centru hlínu, semínka a miniskleník. V březnu jsme se v rámci zahradní činnosti pustili do jarní výsadby. Senioři naplnili truhlíky hlínou a zasadili semínka okrasných dýni a mochyni. Také si vyzkoušeli techniku sázení krájených plodů, a to rajčete a papriky. Během sázení senioři vzpomínali,  jak doma předpěstovávali sazenice zeleniny v kelímcích nebo malých květináčích, které na jaře přesadili na zahrádku nebo balkón. Nyní budeme o zasazená semínka pečovat a sledovat, jak nám sazenice rostou. Na jaře až bude venku dostatečně teplo sazenice přesadíme na naší venkovní zahrádku. Senioři také přesadili jarní cibuloviny do skleněných dóz, ozdobili je peříčky, a tak vytvořili krásné jarní dekorace na okna v domově.

sazenice2   sazenice1

Více fotografií je ve Fotogalirii "Jarní výsadba".

Dne 27. února 2020 se na oddělení P1 konalo tradiční masopustní veselí. Seniorky pomohly připravit občerstvení. Upekly povidlové koblížky, vyrobily sekanou a uvařily kyselé zelí, které nakládaly v loňském roce. Masopust probíhal ve veselé atmosféře. Aktivizační pracovnice se převlékly do maškarních kostýmů a připomněly  masopustní tradice a zvyky. Někteří senioři a pracovnice si dali na hlavy veselé, barevné paruky či pirátský klobouk. Také mezi nás přišel senior převlečený za krále. Občerstvení bylo bohaté. Pochutnali jsme si na čerstvých povidlových koblížcích s kávou a šlehačkou. Pro každého byl připraven zabijačkový talíř s jitrnicí, tlačenkou, sekanou a kyselým zelím. Nechybělo ani dobře vychlazené pivečko. Společně jsme si na masopustním veselí zazpívali a zatancovali. Velmi dobře jsme se bavili. 

masopust2   masopust1

Více fotografii ve Fotogalerii "Masopust 2020".