Nový rok jsme společně s našimi seniory přivítali TŘÍKRÁLOVOU kavárnou. Naši uživatele se převlékli za tyto křesťanské postavy a všem popřáli šťastný Nový rok. Tímto dnem nám skončil vánoční čas a začalo období masopustu. Na kavárně si senioři pochutnali na dobrém dezertu a kávě. Zpívali jsme lidové písně a povídali si o tradicích.

tikrlova kavrna O2 23 1   tikrlova kavrna O2 23 6

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Třikrálová kavárna O2 23".

Naši senioři p. Jan, p. Oldřich a p. Květka převlečení za Tři krále a s písní My tři králové jdeme k vám, zavítali na oddělení O3, aby popřáli vše dobré do nového roku 2023. Společně s ostatními si připomněli význam tohoto svátku a ještě jednou si všichni společně zazpívali píseň, My tři králové jdeme k Vám. Každý senior měl možnost se s Třemi králi vyfotografovat. Při odchodu Tři králové nezapomněli zanechat na oddělení tradiční nápis K+M+B+2023. Jako obvykle bylo připraveno pohoštění. Ke kávě si senioři uvařili pudink se šlehačkou a ovocem. Bylo to opět velmi příjemně strávené odpoledne.

Lednov kavrna O3 13   Lednov kavrna O3 14

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Tříkrálova kavárna O3 2023".

Ve čtvrtek 29. 12. jsme uspořádali pro naše seniory Silvestrovskou kavárnu. Seniorky napekly slané koláče z listového těsta, ke kávě se na jejich přání podával zákusek – Pařížský dort. Na přípitek se nalévalo vychlazené šampaňské, senioři si navzájem popřáli hodně zdraví, štěstí a pohody do nového roku 2023. V rámci programu, připravili aktivizační pracovnice Klauniádu. Senioři jsou vždy nadšení a zároveň překvapení jaké kostýmy si Vlaďka s Markétou připravily. Ty je nikdy nezklamou. Jejich kostýmy jsou perfektní, tematické a vždy je veselo. Pouštěli se písničky na přání, tančilo se nebo povídalo. Senioři se měli možnost vyfotit v ateliéru, který společně s aktivizačními pracovnicemi připravili.

 

O3 silvestrovsk kavrna 22 31   O3 silvestrovsk kavrna 22 32

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Silvestrovská kavárna na O3".

V období Vánočních svátků se setkáváme se svými blízkými a obdarováváme je milým dárkem. Není to ovšem samozřejmostí. Například v našem domově, a nejen tam, jsou i senioři, kteří nemají nikoho, kdo by je navštívil a potěšil dárkem. A právě pro tyto osamělé seniory vznikl před pěti lety projekt Českého rozhlasu - Ježíškova vnoučata. Domov Březiny se do tohoto projektu zapojil již od prvopočátku a dárci udělali radost nejednomu seniorovi. Ježíškova vnoučata však nejsou jen o balíčcích v blýskavém vánočním papíru s velkou mašlí, ale vyvolávají u našich seniorů pocit, že na ně někdo myslí, že se jich někdo zeptal, co by si přáli nebo potřebovali. Potěšující je, že za seniorem společně se splněným přáním přichází někdo dříve cizí, který se může stát jeho blízkým. Do tohoto projektu se zapojuje velké množství dárců a každé přání našich seniorů je vždy splněno. Za to patří Ježíškovým vnoučatům velké poděkování.

Jekova vnouata 2022 1   Jekova vnouata 2022 2

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Ježíškova vnoučata 2022".

Čtvrtým rokem naši senioři pravidelně každé úterý cvičí jógu pod vedení paní Jany, se kterou mají velmi přátelské vztahy. Paní Jana má pro ně vždy připravené nějaké překvapení. Tentokrát připravila vánoční posezení s malým občerstvením a jako překvapení měla sebou krásného anděla, který seniorům zatančil. Za obětavost patří paní Janě velké poděkování.

Jga O3 prosinec 1   Jga O3 prosinec 8

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Vánoční jóga O3".

Ve středu 21. prosince bylo pro naše seniory připraveno vánoční posezení. V rámci pohoštění bylo připraveno cukroví, které naše seniorky napekly, ke kávě nesměl chybět slavnostní zákusek a na přání seniorů se naléval vaječný koňak. Po celou dobu hrály známé vánoční písničky včetně koled, které si všichni společně zazpívali. Také si připomněli vánoční tradice a zvyky které doma praktikovali.

 

Vnon kavrna O3 14   Vnon kavrna O3 9

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Vánoční kavárna O3 2022".

Naši senioři oslavili štědrý den tradičně, jako spousta z nás. Sledovali pohádky, poslouchali vánoční koledy, navštívili je rodiny nebo známí, kteří jim přišli popřát krásné vánoční svátky. Při štědrovečerní večeři společně zasedli ke slavnostně vyzdobenému stolu, aby si pochutnali na klasickém bramborovém salátu a rybě.

Někteří senioři strávili štědrý den u svých rodin, což byl pro ně ten největší vánoční dárek.

 

tdr den O3

Dne 16.12. připravil Domov Březiny pro uživatele hudební vystoupení pana Urbance. Ten v doprovodu kytary zazpíval všem dobře známé evergreeny, které si senioři společně s radostí zazpívali. Vystoupení všechny moc potěšilo.

 

Koncert O3 prosinec 4   Koncert O3 prosinec 5

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Hudební vystoupení s kytarou"

V pátek 30. 12. 2022 jsme se společně s našimi seniory rozloučily s rokem 2022. Pracovnice připravily a bohatě prostřely stoly, nechybělo naše cukroví, chlebíčky, nealko nápoje, káva a také na přípitek nějaké bublinky J. Pouštěla se oblíbená hudba, povídalo se, zapalovaly se prskavky a bylo veselo.

Na akci jsme také společně oslavili 60 narozeniny jedné z našich seniorek. Společně jsme jí zazpívali a popřáli ke krásnému životnímu jubileu. Měla velkou radost.

 

silvestr O2 14   silvestr O2 3

Více fotografií naleznete ve Fotogaerii ,,Silvestrovské posezení O2".

Dne 23.12 jsme uspořádali pro všechny uživatele vánoční kavárnu. Příprava tabule na 4. patře začala v ranních hodinách. Nechybělo vánoční cukroví, ovoce, dezert, vánoční punč a vaječný koňak. S našimi seniory jsme si povídali o vánočních tradicích. Při této příležitosti jsme společně rozkrojili jablko a pouštěli lodičky z ořechových skořápek. K poslechu hrály vánoční koledy, u kterých si uživatele hezky zazpívali.

Dne 24.12 zaměstnanci připravili krásnou štědrovečerní tabuli na obou patrech našeho oddělení. Senioři oblečení do svátečních šatů společně povečeřeli u vánočního stromečku.

Poděkování všem pracovníkům O2, kteří připravili pro naše seniory kouzelné prostředí k prožití vánočních svátků. 

vnoce O2 1   vnoce O2 7

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Vánoce O2".