Vzhledem k epidemiologické situaci je s okamžitou platností

v Domově Březiny p.o. vyhlášen

 

ZÁKAZ NÁVŠTĚV

Nabízíme možnost kontaktu prostřednictvím sociálních sítí, Domov Březiny má k dispozici tablety pro hovory s nejbližšími.  Spojení je možné navázat prostřednictvím Vašeho mobilního telefonu, tabletu nebo počítače přes aplikaci WhatsApp nebo Messenger. Pokud chcete tuto možnost využít, kontaktujte prosím naše vedoucí oddělení, které Vám tuto službu rády zprostředkují.

Rada Moravskoslezského kraje na své schůzi konané dne 29. 1. 2019 usnesením č. 55/4954 rozhodla přerušit příjem nových uživatelů v příspěvkové organizaci Domov Březiny ode dne 1. 2. 2019 až do doby, než dojde ke snížení počtu stávajících uživatelů na počet odpovídající velikosti kapacity (možnostem) náhradního ubytování.

Domov Březiny připravuje transformaci ubytovacích kapacit. Některé pavilony budou demolovány a nahrazeny novými, abychom splnili požadované ubytovací standarty a mohli poskytovat ještě kvalitnější služby. Naším záměrem je poskytovat sociální službu cílové skupině Domov se zvláštním režimem. Po ukončení transformace nebude již služba Domov pro seniory v Domově Březiny poskytována.

Společně se seniory jsme se rozhodli využít nabídku projektu  Objevuj Moravskoslezský kraj zdarma a navštívili jsme Zoo Ostrava. Senioři sledovali zvířata v ohradách a také se byli podívat na některé do vnitřních pavilonů. K odpočinku využívali lavičky, které jsou umístěny tak, aby návštěvníci mohli pozorovat zvířata v jejich výběhu.  Využili také možnosti občerstvení, kde si pochutnali např. na klobáse, langoši a kávě se sladkým Donutem. Počasí nám přálo a v ZOO se seniorům líbilo. Rádi se zde vrací. V rámci projektu Objevuj Moravskoslezský kraj  využijeme určitě další nabídky. 

zoo1  zoo2

Více fotografií ve Fotogalerii "ZOO Ostrava 2020".

 

V našem Domově proběhlo v září  tradiční vinobraní, které z důvodu opatření Covid-19 nemohlo být společné. Každé oddělení si proto uspořádalo vinobraní samostatně. Senioři pomáhali s přípravou výzdoby, která se nesla v duchu venkovského stylu. Připravené bylo bohaté občerstvení v podobě koláčů, švestkové buchty, kuřecích řízků a grilovaných karbenátků. Senioři měli také možnost ochutnat letošní burčák a blíže se dozvědět o jeho výrobě a  významu. K poslechu a tanci hrála lidová a cimbálová hudba.  Slavnost se všem líbila a vydařila se. K dobré náladě přispělo také krásné slunné počasí, díky kterému akce probíhaly v zahradě domova.

vinobrani3  vinobrani4

vinobrani2  vinobrani1

Více fotografií ve Fotogalerii "Vinobraní 2020".

Naši senioři přijali pozvání bývalé zaměstnankyně paní Ivy, která vlastní restauraci Laguna v Karviné - Darkov. S ohledem na situaci COVID-19, restauraci otevřela jen pro nás, v dopoledních hodinách. Na uvítanou paní Iva nabídla všem štamprličku něčeho ostřejšího a pak si každý objednával podle chuti. Někteří se těšili na čepované pivečko, někdo si dal jen kávu a k ní něco dobrého na zub. Senioři si výlet do restaurace velmi pochvalovali. Cestou pozorovali krajinu a vzpomínali, jak vypadala za jejich mladých let a byli překvapení z její proměny.  

Laguna 1   Laguna 3

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Laguna"

Společně se seniory za slunečných dnů trávíme čas venku a pozorujeme, jak krásně kvetou květiny, které jsme si na zahrádku nasadili. Letos se daří nejen okrasným barevným kopřivám, ale také rýmovníku. To nás inspirovalo k nápadu, vyrobit si rýmovníkový sirup, kterým si můžeme osladit pití k našim společným zážitkům.

Senioři otrhali větvičky s velkými listy, omyli je důkladně vodou. Pak přišlo na řadu otrhávání lístků a postupné ukládání do skleněné láhve, Jednotlivé vrstvy rýmovníkových listů jsme prosypávali cukrem, dokud nebyla sklenice plná.

Ke zpříjemnění společně stráveného času jsme si pustili oblíbené písničky a všichni se už těšíme na náš sladký a zdravý sirup, který jsme si sami vyrobili.

 

rmovnk 1   rmovnk 7

 

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Rýmovník".

Počasí nás vyhnalo do vnitřních prostor. Spolu se seniory jsme hned zavzpomínali na naše tvoření. Měli jsme ještě nějaké pěkné látky, materiál k plnění. Rozhodli jsme se, že si společně vyrobíme sovičky, které využijí naši senioři k zútulnění svých pokojů.

Pracovnice vytvořily střih na sovičky, látku nastříhaly, ušily a pak se senioři dali do plnění sovičkových polštářků. Celou činnost tvoření jsme si prokládali příběhy ze starých dobrých časů. Pro všechny to byl příjemně strávený čas a vyrobené dekorace nám to budou připomínat.

 

soviky 3    soviky 5

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Sovičky".