Z DŮVODU ZVÝŠENÝCH EPIDEMIOLOGICKÝCH OPATŘENÍ JE NUTNÉ NÁVŠTĚVU OHLÁSIT TELEFONICKY PŘEDEM VEDOUCÍ ODDĚLENÍ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

Dne 19.9. oslavila p. Dagmar Sládková životní jubileum 80 let. U této příležitosti ji přišel poblahopřát společně se zaměstnanci ředitel domova Ing. Pavel Zelek. Předali kytičku, připili si šampaňským a popřáli ji do dalších let hlavně pevné zdraví a spokojenost.

 

Sldkov 1   Sldkov 2

Sldkov 4   Sldkov 3

Společně s aktivizačními pracovnicemi se naši senioři velmi ochotně zapojili do podzimní výzdoby oddělení. Vystřihovávali z barevných papírů podzimní listí, dýně, draky, vyrobili deštník apod. Těmito výrobky pak ozdobili okna v kulturních místnostech, v jídelně nebo na chodbě. Nově vyrobili sloupy s podzimní tématikou, ikebany a vázičky na stoly. Kulturní místnost i celé oddělení je připravené na oblíbenou společensko-kulturní akci VINOBRANÍ, které se uskuteční ve čtvrtek 22.9.2022.

 

podzimn dekorace 7   podzimn dekorace 2

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Podzimní výzdoba na O3".

Senioři z O3 projevili zájem zúčastnit se dne 9.9.2022 slavnostního otevření Orlovského náměstí. Výstavbu náměstí sledovali při procházkách po městě a byli zvědaví, jak bude po dokončení vypadat. Senioři obdivovali fontánu s Orlicí a celkově se jim nová podoba náměstí líbila. Pro všechny přítomné byl připraven stánkový prodej, kde měli možnost zakoupit si pivo, langoše, sýry nebo něco sladkého na zub. Našim seniorům přišlo vhod dobře vychlazené čepované pivo a chutné langoše. Avšak nejvíce se jim líbilo vystoupení dechové kapely s názvem Malá Černá kapela, při jejichž vystoupení si s chutí zazpívali jim dobře známé písničky. Počasí přálo a tuto slavnost jsme si všichni užili.

orlov 1   orlov 2

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Slavnostní otevření Orlovského náměstí".

Dne 7.9.2022 zavítalo do Domova Březiny rychvaldské hudební uskupení SOUL, které vystupuje v rámci dobrovolnictví zcela zdarma. Předvedlo perfektní hudební vystoupení a bylo patrné, že SOUL to se seniory umí. Počáteční ostych brzy opadl a po chvíli se zpívalo, v rámci možností i tančilo. Naši senioři měli možnost si vyzkoušet hraní na bubínky, šamanský buben a jiné nástroje. Byl to pro ně nevšední hudební zážitek a všichni přítomni se velmi dobře bavili. Naši senioři připravili pro děvčata malé pohoštění v podobě vlastnoručně upečeného jablečného závinu. Tímto děkujeme hudebnímu uskupení SOUL za příjemně strávené odpoledne.

 

SOUL 2   SOUL 11

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Vystoupení hudebního uskupení SOUL".

Letní měsíce lákaly k výletům po okolí. Senioři přijali pozvání pana ředitele na jeho farmu, kde obdivovali chov dobytka a drůbeže, který měli možnost i nakrmit. Uchvátila je klidná lokalita téměř na samotě a zajímalo je, jak zvládá pan ředitel péči o takové množství domácích zvířat. Pod pergolou bylo připraveno malé občerstvení v podobě dobře vyhlazeného pivečka. Za pozvání panu řediteli děkujeme.

u editele 5   u editele 2

 

Již pátým rokem se uskutečnila zahradní party v Dolní Lutyni. Počasí nám opět přálo a nálada byla výborná. Nechybělo vychlazené pivečko, zmrzlinový pohár, káva a něco dobrého na zub. Senioři měli možnost projít se po zahradě, kde obdivovali květiny, poznávali bylinky a ochutnávali plody zahrady. Společnost jim, jako každým rokem, dělala domácí zvířata kocouři Mikeš a Fído, pejsci Jerry a Max. Všem se akce moc líbila a senioři měli přání, aby se toto setkání příští rok opět uskutečnilo.

Doln Lutyn 2   Doln Lutyn 3

 

K letním měsícům bezpochyby patří posezení ve venkovních zahrádkách u dobře vychlazeného piva. Naši senioři si často zašli nebo zajeli v doprovodu aktivizačních pracovnic Markéty a Vlaďky do místních nebo nedalekých restaurací. Při posezení u piva se vždy dobře pobavili. Hodnotili kvalitu piva, kde jim chutnalo nejvíc, celkovou atmosféru posezení a ochotu obsluhujících. Měli přání navštívit restaurace u Orlíka a Hájenku v Orlové, restauraci pod Lípou v Rychvaldu a restaurace u Jelena v Havířově.

Hjenka   Orlk

 

Naše seniorky daly přednost spíše návštěvám cukráren, kde si pochutnaly na zmrzlinovém poháru, zákusku nebo kávě. Navštěvovaly místní cukrárny Magnolie, u Orla a restauraci Lecaffe.

LeCaffe 3   Magnolie 2

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Letní aktivity seniorů z oddělení O3".

Dne 16. října jsme s našimi seniory přesně po roce zase navštívili Ostravské divadlo. Tentokrát jsme měli možnost shlédnout činohru Bouřlivá plavba. Uživatelé obdivovali výzdobu tohoto krásného divadla a hlavně červeného koberce.

Mohli jsme vidět divadelní představení, zpěv i tanec. Byla to velmi humorná scenérie asi o 5 hercích. Všichni účinkující sklidili veliký potlesk a především obdiv publika za své výkony. Také si naši senioři o přestávce dopřáli malé občerstvení v podobě džusu a zákusku nebo chlebíčku. Dvouhodinové představení byl pro uživatele silný zážitek.

 

20220916 094438

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,, Národní divadlo O2".

 

Dne 8.9.2022 jsme s našimi seniory zavítali do nejmladšího města ČR Havířov. Krásně prosluněné dopoledne jsme strávili v příjemné cukrárně Italka, která má dlouholetou tradici už od svého založení tohoto hornického města. Posezení na terase bylo pro uživatele velmi zajímavé, při pití lahodné kávy, měli možnost pozorovat dění velkoměsta a z povzdáli poslouchali hudbu na náměstí, kde jsme se později přesunuli. Hlasitá hudba a nespočet stánků na náměstí nás lákalo se podívat. Senioři měli možnost vidět stánky s výrobky různých domovů, diakonií a pečovatelských služeb. Také jsme si mohli vyzkoušet na dotek, jak se rozpozná prso s nádorem a bez něj nebo plíce kuřáka apod. Někteří uživatele se zúčastnili i soutěžního kvízu, kde byly otázky na téma, kouření, rakovina, alkoholismus atd. Horké dopoledne jsme zakončili výbornou chorvatskou zmrzlinou. Všem se výlet moc líbil a těšíme se opět na další.

 

cukrrna havov o2 10   cukrrna havov o2 13

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,, Posezení v cukrárně"

Červencové letní dopoledne jsme si zpestřily výletem na Žermanickou přehradu. Občerstvily jsme se v resortu Maják u kávy a studeného pití. Kochaly jsme se výhledem na vodní hladinu. Seniorky vzpomínaly na své mladé časy, kdy se svými dětmi i rodiči k přehradě jezdily. Jak se krajina u přehrady za tolik let změnila. Výlet se i díky hezkému počasí vydařil a dopoledne si seniorky příjemně užily.

 prehrada1  prehrada2

Více fotografií ve Fotogalerii "Žermanická přehrada 2022".

Dne 12.7.2022 do našeho domova na oddělení O2 zavítala zooterapeutka p.Pavla Dejová. Tentokrát sebou přivedla farmářská zvířata v podobě malých týdenních kachniček. Uživatelé přivítali šest malých káčátek a pejska vřelým úsměvem ve tváři. Kromě hlazení a pozorování drobného hospodářství se začali vyprávět příběhy ze života seniorů. Uživatelé se aktivně zapojili do konverzace, jaké měli hospodářství, jak se o něj starali, jaké měli zvířata a čím je krmili.

Tato pozitivní energie měla pro naše seniory velmi dobrý vliv. S terapeutkou jsme mohli pozorovat různé reakce a emoce ve tváři u imobilních uživatelů na pokoji. Věříme, že zooterapie bude pokračovat v pravidelných intervalech a vytvářet tak potěšení pro naše uživatele.

zooterapie O2 1   zooterapie O2 2

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Zooterapie O2".