ZÁKAZ NÁVŠTĚV

 

Na základě rozhodnutí KHS je od 19. 6. 2020 vyhlášen  ZÁKAZ NÁVŠTĚV.  Zákaz platí do odvolání.

 

Nadále nabízíme možnost kontaktu prostřednictvím sociálních sítí, Domov Březiny má k dispozici tablety pro hovory s nejbližšími.  Spojení je možné navázat prostřednictvím Vašeho mobilního telefonu, tabletu nebo počítače přes aplikaci WhatsApp nebo Messenger. Pokud chcete tuto možnost využít, kontaktujte prosím naše vedoucí oddělení, které Vám tuto službu rády zprostředkují.

Rada Moravskoslezského kraje na své schůzi konané dne 29. 1. 2019 usnesením č. 55/4954 rozhodla přerušit příjem nových uživatelů v příspěvkové organizaci Domov Březiny ode dne 1. 2. 2019 až do doby, než dojde ke snížení počtu stávajících uživatelů na počet odpovídající velikosti kapacity (možnostem) náhradního ubytování.

Domov Březiny připravuje transformaci ubytovacích kapacit. Některé pavilony budou demolovány a nahrazeny novými, abychom splnili požadované ubytovací standarty a mohli poskytovat ještě kvalitnější služby. Naším záměrem je poskytovat sociální službu cílové skupině Domov se zvláštním režimem. Po ukončení transformace nebude již služba Domov pro seniory v Domově Březiny poskytována.

Za slunečného počasí pořádáme pro naše seniory již tradiční grilování. Na jejich přání jsme společně připravili bramborové placky. Odpoledne se vydařilo, placky byly velmi chutné a všichni jsme se dobře pobavili.

Grilovani3  Grilovni1

Začalo léto a s ním, přišlo i krásné počasí. Uživatelé mohou společně stolovat venku pod pergolou, tak jak to mají rádi.

jidlo1     jidlo

 

Pro naše seniory připravujeme zajímavé procvičování jemné motoriky. Používáme kyblíky naplněné čočkou, fazolemi, rýži a hrachem. Vždy uvnitř schováváme různé předměty a senioři dlaněmi prozkoumávají obsah a hledají předměty. Tato aktivita je velmi oblíbená a pro seniory příjemná.

motorika1  motorika2

  

 

 

V úterý 30. června 2020 na oddělení P1 proběhlo sportovní odpoledne. Pro seniory byli připraveny disciplíny, kde si mohli vyzkoušet hod do zajíce, hod na terč či plechovky, šipky, ruské kuželky, šlapání na minirotopedech a navlékání korálků. Za velikou snahu na disciplínách nakonec všichni dostali  diplom. K občerstvení nechyběla káva se šlehačkou a bábovkou. Nakonec se také grilovaly karbenátky, které jsme zapíjeli dobře vychlazeným pivečkem. Bylo to pěkně strávené odpoledne, které si všichni moc užili.

sportovn den1  sportovni den

Více fotografií ve Fotogalerii "Sportovní den".

 

Během června probíhalo spoustu volnočasových aktivit pro seniory. Za pěkného počasí se chodilo ven čerpat sluneční energii. Červen byl však hodně deštivý, a proto probíhaly různé aktivity především na oddělení. Seniorky si například společně zavzpomínaly na svůj svatební den. Pracovnice si oblékla svatební šaty, přinesla vzpomínkové předměty a fotografie k tomuto tématu. Touto aktivitou byly všechny velmi nadšené a domluvily se na společné zkrášlující dopoledne, které je důležité pro tento slavnostní den. Během zkrášlujícího dopoledne měly možnost si nechat nalíčit obličej, nalakovat nehty, vyzkoušet různé parfémové vůně, učesat a vyfoukat vlasy. Na oddělení hodně hrála hudba a senioři si oblíbili karaoke. Zpívali známé písně do mikrofónu, hráli na hudební nástroje a někteří i tančili. Měli také možnost si upéct něco dobrého na posezení s kávou, házet s míčem nebo hrát tiché kuželky.

 vzpomnky3   karaoke8

Více fotografií ve Fotogalerii "Volnočasové aktivity v červnu".

 

V měsíci červnu oslavily krásné narozeniny paní Zdenka Bernatíková – 93 let a paní Věra Szemíková – 94 let. Popřát a předat jim krásnou kytičku přišel spolu se zaměstnanci ředitel domova Ing. Pavel Zelek.

V době zákazu návštěv, synové paní Bernatíkové, využili možnost popřát mamince k narozeninám prostřednictvím videohovoru a udělali jí tím velkou radost. Dcera paní Szemíkové měla to štěstí, že stihla mamince přijít popřát osobně v době, kdy byly povoleny návštěvy.

Oběma oslavenkyním přejeme do dalších let hlavně pevné zdraví, spokojenost a stále dobrou náladu.

 

Bernatkov 1   Szemkov 1

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Blahopřání k narozeninám".