Aktuálně je Domov Březiny, p.o. přestěhován  na adrese: Masarykova tř. 900, 735 14  Orlová (areál nemocnice Orlová). Domov se zvláštním režimem je umístěn v hlavní budově nemocnice, Domov pro seniory a kanceláře vedení , pokladny, lékaře a další se nacházejí v bývalé budově LDN v areálu nemocnice. 

Za přítomnosti zástupců Moravskoslezského kraje, ředitele Domova Březiny a společnosti Beskydská stavební byla dne 17.7.2021 slavnostně zahájena revitalizace Domova Březiny, který tímto dostane zcela novou tvář. Dva celé zastaralé pavilony půjdou k zemi, místo nich v areálu vyrostou nové čtyři objekty pro komunitní bydlení. Zbylé původní budovy domova se budou rekonstruovat. Rozsáhlá krajská investice začíná v červenci tohoto roku, práce budou trvat přes dva roky, hotovo by mělo být v září 2023. Realizaci investice provede společnost Beskydská stavební, projektantem a autorským dozorem první části projektu je MR Design CZ, u druhé části projektu, tedy u rekonstrukce stávajících objektů, je to společnost DUPLEX, činnost technického dozoru a koordinátora BOZP vykonává společnost CITY INVEST OSTRAVA.

revitelizace 1   revitelizace 6

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Zahájení revitalizace".

 
 Z DŮVODU EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACE JE
 
OD 8. 1. 2022  VYHLÁŠEN  ÚPLNÝ ZÁKAZ NÁVŠTĚV 

Naši senioři p. Jan, p. Oldřich a p. Mirek převlečení za Tři krále a s písní My tři králové jdeme k vám, zavítali na oddělení O3, aby popřáli vše dobré do nového roku 2022. Společně s ostatními si připomněli význam tohoto svátku a ještě jednou si všichni splečně zazpívali píseň, My tři králové jdeme k Vám. Každý senior měl možnost se s Třemi králi vyfotografovat. Při odchodu Tři králové nezapomněli zanechat na oddělení tradiční nápis K+M+B 2022. Jako obvykle bylo připraveno pohoštění, o které se tentokrát postarala paní Katarína. Měla přání sama upéci ostatním švestkovou buchtu, která všem moc chutnala. Bylo to opět velmi příjemně strávené odpoledne.

 

tkrlova O3 19   tkrlova O3 20

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Tříkrálová kavárna O3".

Na Silvestrovské kavárně jsme společně oslavili příchod nového roku. Navzájem jsme si popřáli vše dobré, hlavně pevné zdraví, hodně štěstí a osobní spokojenosti. Připili jsme si šampaňským, pochutnali si na vánočním cukroví, jednohubkách nebo chlebíčcích, chybět nesměly oblíbené prskavky. Zaměstnanci O3 připravili pro seniory překvapení v podobě vystoupení známých zpěváků. Viděli např. vystoupení Michaela Jacksona nebo známé ABBY. Všichni přítomní se tak velmi dobře bavili.

 

silvestr O3 3   silvestr O3 14

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Silvestrovská kavárna O3".

Pro naše seniory jsme ke konci roku připravili turnaj v kuželkách. Hru si senioři nejprve vyzkoušeli nanečisto, aby zjistili, zda vše zvládnou. Hra je nadchla natolik, že se odehrálo více kol než bylo plánováno. Účast byla poměrně vysoká, zúčastnilo se 14 hráčů. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskutečnilo na vánoční kavárničce: 1. místo obsadila paní Katarína Pastušková, 2. místo pan Jan Škatula, na 3. místě se umístila paní Evženie Heczková.

Vánoční kavárnička se nesla v duchu zpívání koled a ochutnávání vánočního cukroví. Popíjel se vánoční punč a ochutnávaly se zabíjačkové pochoutky. Pohoštění pro seniory připravila pracovnice Ivetka, která slavila krásné životní jubileum. Vládla zde příjemná vánoční atmosféra.

 

kuelky O3 6   kuelky O3 9

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,TURNAJ V KUŽELKÁCH NA O3".

Opět jsme se zapojili do projektu "Ježíškova vnoučata", který se pořádá pod záštitou Českého rozhlasu. Ježíškova vnoučata jsou lidé, kteří plní vánoční přání osamělým lidem v domovech pro seniory. Naši obdarovaní senioři měli velkou radost ze všech dárků. Nejčastěji si přáli kosmetiku, oblečení, potraviny, předplatné časopisu, ale i hodnotnější dárky v podobě TV. Dárci mohli dárek přinést osobně nebo zaslat poštou. Tímto bychom chtěli poděkovat všem dárcům, jejich rodinám i organizátorům projektu. Do nového roku popřát pevné zdraví, hodně štěstí a osobní spokojenosti.

jekova vnouata 21 3   jekova vnouata 21 4

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Ježíškova vnoučata".

6. 1. 2022 jsme pro naše seniory připravili Tříkrálovou kavárnu. Aktivizační Klárka spolu se 3 seniory připravila malé vystoupení a povídání o významu svátku Tří králů. Každý senior dostal od jednoho z králů darem tradiční myrtu. Moc je to potěšilo.

Bylo připraveno bohaté pohoštění, hrála hudba, zpívalo se. Bylo to příjemně strávené odpoledne a všichni se dobře bavili.

Naše vchodové dveře zdobí nápis K + M+ B + 2022.

lnek 1   lnek 2

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Tříkrálová kavárna O2".

31. 12. 2021 jsme dopoledne uspořádali pro naše seniory silvestrovskou kavárnu.

Připravili jsme jejich oblíbené jednohubky, koláče, ovoce, cukroví. Nemohla chybět ani káva se šlehačkou a na přípitek vychlazené bublinky J.

Popřáli jsme si hodně zdraví, štěstí, lásky a pohody do roku 2022. Pouštěli se písničky na přání, tančilo se, povídalo, bylo prostě veselo.

silvestr 1   silvestr 2

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Silvestr O2".

Společně s našimi seniory trávíme předvánoční čas přípravou cukroví, zdobením stromečků, společných prostor i pokojů.

Čas nám zpříjemňuji pouštěné koledy a taky velmi oblíbené pohádky.

Ve čtvrtek 23. 12. 2021 jsme pro naše seniory uspořádali vánoční kavárnu. Aktivizační Klárka si připravila povídání o Vánocích a vánočních tradicích. Spolu jsme si povídali o tradicích, které naši senioři dodržovali ve svých rodinách, o pokrmech které připracovali a také jaké dárky rádi rozdávali a dostávali. Připraveno bylo bohaté občerstvení a nechyběl ani tradiční vaječný koňak. Všem seniorům jsme rozdali drobné dárečky a balení cukroví.

Na štědrý den 24. 12. 2021 se podávala rybí polévka, bramborový salát a ryby v různých úpravách. Ke slavnostnímu přípitku bylo vychlazené nealko šampaňské. K doplnění příjemné atmosféry se pouštěly koledy a svítil krásně nazdobený stromeček.

Rádi bychom poděkovali Ježíškovým vnoučatům, kteří naším seniorům poslali dárky a velmi je tím potěšili.

veee 1   veee 2

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Adventní čas O2"