Rada Moravskoslezského kraje na své schůzi konané dne 29. 1. 2019 usnesením č. 55/4954 rozhodla přerušit příjem nových uživatelů v příspěvkové organizaci Domov Březiny ode dne 1. 2. 2019 až do doby, než dojde ke snížení počtu stávajících uživatelů na počet odpovídající velikosti kapacity (možnostem) náhradního ubytování.

Domov Březiny připravuje transformaci ubytovacích kapacit. Některé pavilony budou demolovány a nahrazeny novými, abychom splnili požadované ubytovací standarty a mohli poskytovat ještě kvalitnější služby. Naším záměrem je poskytovat sociální službu cílové skupině Domov se zvláštním režimem. Po ukončení transformace nebude již služba Domov pro seniory v Domově Březiny poskytována.

Naši senioři již více než rok cvičí každé úterý jógu pod vedením akreditované cvičitelky paní Jany Kovaříkové, která má na každé jejich setkání připravené překvapení. Tentokrát využila období jarních prázdnin a do domova přivedla svou mladší dceru Anetku, členku mažoretek MiKaDo z Karviné, která přítomným předvedla své umění. Mažoretkový sport je jedinečným sportem. Nezahrnuje jen práci s hůlkou, ale také gymnastiku, balet, výrazový tanec a mnoho dalšího. MiKaDo má na svém kontě mnoho úspěchů, mezi ty nejvýznamnější v sezóně 2018/2019 patří 1x zlato, 4x stříbro, 3x bronz - získané v Praze na mistrovství světa MS IFMS. Z jejího vystoupení byly seniorky velmi nadšené. O tanečním vystoupení ještě dlouho diskutovaly. Tímto děkujeme Anetce, i její mamince, že si udělala čas a přišla nás do domova potěšit.

 

 joga 6   joga 2

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Vystoupení mistryně světa".

 

Paní Poledníková oslavila v měsíci únoru krásné životní jubileum 90 let. Spolu s ředitelem domova Ing. Pavlem Zelkem jí přišli popřát i zaměstnanci domova a její spolubydlící, kteří jí předali dárek a krásnou květinu. Paní Poledníková připravila, za pomocí aktivizační pracovnice Vlaďky, chutné občerstvení, chybět nesměl slavnostní přípitek a zpěv.

Paní Poledníkové přejeme do dalších let hlavně pevné zdraví, spokojenost a stále dobrou náladu.

Polednkov 9   Polednkov 6

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Oslava narozenin p. Poledníkové".

Naši senioři přijali pozvání na Hvězdičkový ples pořádaný Domovem Vesna dne 13. února 2020. Pro všechny přítomné byl připraven bohatý kulturní program a chutné občerstvení. Chybět nesměla tradiční tombola, při níž jsme s napětím očekávali tažená čísla. Úspěch se dostavil v podobě výher tří cen. Součástí plesu byl i tanec, při kterém jsme své taneční schopnosti předvedli na parketu. Na plese jsme se dobře bavili a moc se nám líbilo. Tímto děkujeme Domovu Vesna za pozvání.

ples vesna 4   ples vesna 5

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Ples ve Vesně".

Ve dnech 25. a 26. února se u nás v domově uskuteční KLOBOUČKOVÝ PLES, více info zde. Naši senioři se s chutí zapojili do příprav. Na oddělení P2 vyráběli klobouky, které budou sloužit k výzdobě kulturní místnosti a také si vyrobili kloboučky jako módní doplněk k celkovému oblečení. Na oddělení P3 se seniorky dohodly, že si vyrobí kloboučky jako ozdobný prvek na oblečení.

Senioři se do výroby aktivně zapojili. Stříhali, lepili ozdoby a debatovali jaké barevné kombinace a doplňky na kloboučky zvolit, aby vypadaly co jak nejlépe. Z kloboučků, které se jim moc povedly, měli velkou radost.

klobouky 2   pprava na ples 7

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Příprava na domovský ples".

V zimních měsících nám počasí většinou nepřeje. Venku je často sychravo, zima a přítmí. Pro zpestření a zpříjemnění dne nabízíme seniorům na P1 různorodé volnočasové aktivity. Máme k dispozici pro seniory různé společenské hry, ale nejraději hrají "Člověče nezlob se". Rádi se zapojují do běžných domácích prací, především vaření, pečení, výroby pomazánek a chlebíčků. S pracovnicemi často zpívají, hrají na hudební nástroje, tancují, cvičí a malují. Dobrou náladu seniorům přináší návštěva canisterapeutického psa "Dara" a pozorování naších andulek. V dlouhém zimním období naši senioři také rádi relaxují v relaxační místnosti SNOEZELEN, kulturních místnostech nebo na pokoji. Pracovnice jim pomáhají se uvolnit pomoci relaxačních technik, bazální stimulace, míčkování a při poslechu relaxační hudby a vůně z aromalampy.

aktivity1  aktivity2

aktivity3  aktivity4

aktivity5  aktivity6

aktivity7  aktivity7a

aktivity9  aktivity10

Více fotografií ve Fotogalerii "Aktivity v domově"

Ve středu 5. února 2020 jsme společně se seniory navštívili nákupní centrum v Havířově. Senioři se podívali do supermarketu Globus, kde si mohli nakoupit, prohlednout širokou nabídku zboží a také nám pomohli  vybrat aromaoleje do aromalamp. V restauraci Globus se občerstvili zákuskem, limonádou či pivečkem. Poté zavítali do hobbymarketu OBI, kde nakoupili pokojový skleník, hlínu a semínka. Tyto zahradní věci potřebujeme pro plánovanou zahradní činnost, kterou připravujeme pro naše seniory. Nakonec se zastavili ve zverimexu SUPER ZOO, kde společně vybrali našeho nového zvířecího společníka "anduláka Olina". Tento nákupní výlet se vydařil, všichni byli moc spokojeni. 

nakup1  nakup2

nakup3  nakup4

nakup9                         nakup8

nakup5  nakup7   nakup6

Paní Pillerová oslavila v  únoru své 69. narozeniny. Své narozeniny si přála oslavit se seniory, se kterými v domově tráví volný čas. Dcera zajistila bohaté občerstvení a pracovnice jí pomohly s přípravou kulturní místnosti.   Senioři a pracovnice jí přáli hodně zdraví, lásky a životního elánu do dalších let. Darovali jí  parfém, který jí potěšil. Oslava probíhala v příjemné atmosfeře a všichni se velmi dobře bavili.

naroz1  naroz2

naroz3  naroz4