Dobrovolníci do našeho zařízení docházejí již od roku 2010. Jaká je náplň jejich činnosti? Doprovázejí naše uživatele na vycházkách, povídají si s nimi, hrají společenské hry, předčítají či asistují při volnočasových aktivitách. Přicházejí na návštěvu pravidelně, většinou jedenkrát týdně, přinášejí do zařízení nové nápady, nadšení, zkušenosti, nabízejí uživatelům neformální vztah. Dobrovolnictví je pro nás nedocenitelné zvláště proto, že umožňuje uživatelům kontakt s přirozeným sociálním prostředím.

 

V roce 2023 věnovali dobrovolníci našim uživatelům  87 hodin během 70 návštěv.

 

Chcete-li se dozvědět více o dobrovolnictví, navštivte webové stránky www.adrahavirov.cz, kde najdete informace o dobrovolnických programech, o tom jak se stát dobrovolníkem a aktuální zprávy o dění v dobrovolnickém centru.

 

Vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Havířov:

Mgr. Hana Čadová, tel.: 732 509 400, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kontaktní osoba pro dobrovolníky v našem zařízení:
Bc. Kateřina Waclawiecová, tel.: 596 583 655, 732 799 245, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.